Ucuz Mal Alacak Kadar Zengin Değilim!

Herşeyin bir yöntemi, adabı, kuralları vardır, oyunların bile! Bu kural ve yöntemlere uymadığınız zaman kaybetmeye mahkumsunuzdur.

Offline mecralar uzun süredir etkin olarak kullanıldığından belli kuralları oturmuştur ve bu kurallar çerçevesinde hareket edersiniz. İnternet her ne kadar kuralları yeni oluşan bir mecra olarak görülse de birçok alanda kuralları oturmuştur. Bu email marketing alanında da geçerlidir. Siz hala bunun farkında değilseniz gerçekten işi bilen danışmanlara ihtiyacınız vardır. Hizmeti aldığınız yerin ucuz olmasından ziyade öncelikle konusunda ne kadar uzman olduğuna bakmalısınız. Unutulmamalı ki işe yaramayacak -ve hatta belki ters etki yaratacak- bir çalışma size daha pahalıya mal olacaktır.

Normalde bir işi, yapmadan önce öğrenirsiniz. Siz hiç araba kullanmaya "hele bir binip kontağı çevireyim, ana yolda trafiğe çıkayım da yolda öğrenirim" dediniz mi? Arabalar nasıl "gitmek için gaza, durmak için frene bas" prensibine göre çalışmıyorsa, dünya da sizin egonuz etrafında dönmüyor ne yazık ki!

Peki bu yazı kimlere ithafen yazıldı? Email marketing nedir bilmeyen, bunu basit bir anlamda "toplu eposta gönderimi" olarak algılayan ve epostalarımızı meşgul etmekten öteye gidemeyen firmalara. "Marketing" sizin için ne kadar önemli ise başına "Email" kelimesi geldiğinde de önemlidir ;) Bir yerlere gelmiş olan markanızı, interneti kullanacağım derken yüzünüze gözünüze bulaştırmayın lütfen!

0 yorum: