Markalar ile Bloglar İletişimde

Son dönemde, markaların bloglara olan ilgisi ve bu konuda çeşitli etkinlikler yapması gerçekten sevindirici. Ülker Cocostar (Yaman Gezgin Kayboldu), Gillette (Fenomen Blogger Project), Uno (Blogger Sofrası), Nokia (Nokia viNe) ve Warner Bros (basın gösterimleri) bu konuda ilk aklıma gelenler. Gerek ürün deneyimlerimizi paylaştık, gerek fabrikaları gezdik ve bilgilendik, gerekse yeni ürün tanıtımları konusunda önemli bir "mecra" olarak değerlendirildik. Bu etkinliklere katılan/katılmayan bir çok blogger da kendilerine değer verilmesinin mutluluğunu yaşadılar.

Bloglara yönelik ilk basın gösterimi "Mustafa" filmi ile başladı. Murat Kahraman bu konuda bir öncülük ederek, friendfeed'de bu etkinliği bizlere duyurmuştu. Yaklaşık 1 ay sonra da "Body of Lies - Yalanlar Üstüne" filminin basın gösterimi için tekrar bir araya geldik ve Warner Bros Türkiye'den Duygu Kutlu ile tanıştık. Duygu Hanım'ın sıcak tavırları ve yaptığı açıklama, bu basın gösterimleri hakkında düşüncelerimizi daha da netleştirmiş, bizi pozitif yönde etkilemişti. Duygu Hanım açıklamasında; blogumuzda film ile ilgili görüşlerimizi yazıp yazmamamız konusunda rahat olmamızı, böyle bir beklenti içinde olmadıklarını ve bu gösterimleri tekrarlamak istediklerini belirtiyordu. Bence bu, zamanlama ve içerik açısından çok doğru bir açıklamaydı. Hem ilgiyi ve ortamı hem de filmi beğenmiştik.

Geçtiğimiz hafta perşembe günü de "Yes Man - Bay Evet" filminin basın gösterimine katıldık. Geçtiğimiz gösterime oranla bu sefer daha fazla katılımcı vardı. Filmin eğlenceli konusuna Jim Carrey'nin performansı da eklenince salonda kahkahalar eksik olmadı.

Warner Bros Türkiye, şu an için bu gösterimleri özel salonunda yapıyor ve bir süre sonra bu salonun yetmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü bu basın gösterimleri en eğlendiğimiz etkinlikler arasında yerini aldı ve katılımcıların sayısı giderek artıyor. Warner Bros Türkiye ile Duygu Kutlu'ya bu etkinlikten ve gösterdileri ilgiden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

0 yorum: