Girişimci Yatırımcı Buluşması Olan "Etohum" Yeşeriyor

etohumSiz de çevrenizdeki başarı hikayelerini dinleyerek, onlardan biri olmak, kendi internet şirketinizi mi kurmak istiyorsunuz? İnternet üzerinde geliştirmek istediğiniz, inandığınız iş modelleriniz mi var? Siz de birer girişimci mi olmak istiyorsunuz? Peki bu işin profesyonelleri biraraya gelerek, eğitim imkanı sağlasa, sizlere danışmanlık yapsa ve aynı zamanda sizi bu alandaki yatırımcılarla buluştursa nasıl olur? Evet, bence de harika olur. Nisan-Mayıs 2008 tarihleri arasında e-fikrim yarışmasını düzenleyen Burak Büyükdemir bir ilke daha imza atarak, Türkiye'de internet girişimciliği sektörünü büyük ölçüde canlandıracak olan etohum projesine imza atıyor.

etohum, yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformdur.

Başvuru yapanlar arasından seçilecek uygun 30 aday/ekip internet girişimciliği eğitimi alacak, iş planlarını hazırlarken koçluk ve yönlendirme yapılacak, hazırladıkları internet girimciliği iş planlarını bireysel, kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunmaları sağlanacaktır.

İnternet konusunda yeni iş fikri olan henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan, internet şirketini / yeni girişimi kurmuş, sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan herkes etohum’a başvuru yapabilir.

Ağustos 2008′den Mayıs 2009′a kadar sürecek olan süreçte internet girişimcisi olmak isteyenlere yeni işe başlama eğitimiyle uygun girişimcilik ortamının sağlanması ve iş planlarının yatırımcı olabilecek şirket, kişi, yatırımcılar tarafından değerlendirilmesini sağlayacak bir ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.

"etohum bir yarışma değildir, fikrinizi göndereceğiniz bir platform değildir, para ödülü kazanabileceğiniz bir yer değildir!"

Son aldığım bilgilere göre yerli yatırımcıların yanısıra yabancı yatırımcılar da etohum'a çok yakından ilgi gösteriyorlarmış. Şu an kapalı beta olarak yayında olan etohum websitesi, yakın dönemde açılacak ve başvuruları kabul etmeye başlayacak. Websitesi açılana kadar, Burak Büyükdemir'in "Kümesteki Kartal Neden Uçamaz? Türk Girişimcilerin İnternet Serüveni" adlı kitabını ve metacafe.com'da yer alan videoları izlemenizi tavsiye ederim.

0 yorum: