İnteraktif Pazarlama Zirvesi 2007 Ödülleri Sahiplerini Buldu

interaktif pazarlama zirvesi 2007 ödülleri - en iyi interaktif pazarlama kampanyası
Marketing Türkiye ve MMI tarafından ikincisi düzenlenen İnteraktif Pazarlama 2007 konferansları 28 Kasım’da Hilton’da düzenlendi. Medyanet’in ana sponsorluğunda düzenlenen İPZ 2007’de ikisi yabancı 31 konuşmacı gün boyunca interaktif pazarlamanın önemini ve yapılan başarılı çalışmaları ortaya koydu.

Yeni şirketimizin yapılanma çalışmalarından dolayı katılamadığım Zirve'de, ödüller sahiplerini buldu. Sevgili Hüseyin'in, Project House'ta çalışırken tasarladığı ve hala mütevazilik edip "ben yaptım" demediği projesinin, iki dalda birden ödül alması ise çifte motivasyon oldu. Eğer projenin ne olduğunu merak edenler varsa Hüseyin'in Blog'undan ulaşabilirler. Başta Hüseyin olmak üzere, projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim, 41-29 yakın bir geçmişi olmasına rağmen, çok başarılı interaktif kampanyalara imza atıyor. Önümüzdeki dönemde de yapacağı çalışmalarla GIA 2008'in en büyük adaylarından olan 41-29, aldığı ödülü kesinlikle hakediyor, tebrikler. Sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda Dünya'daki büyük organizasyonlarda da ödülleri birer birer toplayan Magiclick'in, GIA 2007 ödüllerinde adının yer almaması ise beni biraz şaşırttı.* İşte GIA 2007 kazananları :

En İyi İnteraktif Pazarlama Kampanyası
Reklamveren: Toyota / Auris
İnteraktif Ajans: Project House
İşin Adı: Toyota İnteraktif Pazarlama Kampanyası

En İyi Oyuna Dayalı Reklam (Advergaming) Uygulaması
Reklamveren: Ülker
İnteraktif Ajans: 41 29 Medya
İşin Adı: Rodeo Mustafalar İçin

En İyi Mobil Kampanya
Reklamveren: Doritos
İnteraktif Ajans: Aerodeon
İşin Adı: Parti Burada

En İyi Düzenli E-bülten Çalışması
Reklamveren: Bilyoner.com
İnteraktif Ajans: bezoone digital solutions
İşin Adı: Bilyoner e-bülten

En İyi Arama Motoruna Dayalı Pazarlama Çalışması
Reklamveren: ToyotaSa
İnteraktif Ajans: Project House
İşin Adı: Toyota Google Adwords Kampanyası

En İyi Banner Tasarımı
Reklamveren: Petrol Ofisi
İnteraktif Ajans: Rabarba
İşin Adı: Petrol Ofisi Yakıtta Kalite Kampanyası

Medyanet Jüri Özel Ödülü
GlaxoSmithKline

* Düzeltme: Magiclick Digital Solutions Genel Müdürü Murat Kalaora; bu sene yarışmaya (GIA 2007) katılmadıklarını ve jüri özel ödülünü alan GlaxoSmithKline'a ödülün 1996'dan beri gerçekleştirmiş olduğu interaktif projelerden dolayı verildiğini ve Glaxo'nun interaktif ajansının da 11 yıldır MagiClick olduğunu iletti. Teşekkürler.

0 yorum: