Arçelik'ten Uyarlanmış(!) Advergame

ARÇELİK F1 ADVERGAME
Formula 1 Türkiye GrandPrix'si yaklaşırken, Arçelik ve Intel birlikte yeni bir advergame uyarladı. Uyarladı diyorum, çünkü resimde de göreceğiniz üzere yarı türkçe yarı ingilizce bir advergame. Geçen hafta içerisinde aldığım bu ekran görüntülerini son hafta düzeltmişler! "Address" türkçe bi kelime ise tabi! Arçelik, yeni bilgisayarlarının lansmanını yaptığı bu oyunda, ilk 3'e giren oyuncuları ödüllendirdi. Belki daha iyisini yapamadıkları için belki de zaman kaybetmemek için, hazır bir oyunu böyle bir uyarlama yoluna gitmişler. Bu kadar açık gözönünde olan hataları görememek zor olsa gerek..

Bu arada Arçelik'in web sitesinde, bilgisayarların hangi kategoride olduğunu biliyor musunuz? Ürünler // Bilgi ve İletişim // Bilgi Ürünleri .. Ee ne de olsa Bilgisayar.

3 yorum:

Rabia SERTÇE dedi ki...

Yalnız ben kurallara koptum:
"Katılımcılar online olarak oynanan oyuna "olduğu gibi", "TÜM HATALARI ILE BIRLIKTE" ve "kullanıma sunulduğu haliyle" katılmayı kabul etmişlerdir."
he yani hata var ama düzeltmek yemedi, işinize geliyorsa oynayın mı demek şimdi bu anlamadım?(!). Kuralların devamı daha da bir komedi. ama nedense durum böylesine komedi olmasına rağmen ben çok geriliyorum. Sanki bizleri safmışız gibi görüyorlar ve birşeyleri yapmış olmak için yaptıklarını düşünüyorum. Hani kullanıcılara müşterilerimize kaliteli bir iş sunalım onları memnun edelim yok.

esrArengiz dedi ki...

ayy ben de buna çok güldüm :):)

"Ürünler // Bilgi ve İletişim // Bilgi Ürünleri // Bilgisayar."

Metin Kahraman dedi ki...

Kurallar gerçekten mükemmel düşünülmüş! Sevgili yönetici arkadaşlara sesleniyorum: Ya daha ilgili olalım, ya da hiç uğraşmayın daha iyi. İşin bu kısmını bırakın da profesyoneller halletsin. Lütfen..!